BİZDEN HABERLER

BAŞKANIN MESAJI
Grubumuz, temellerinin atıldığı 1957 yılından bu yana Turizm, Otomotiv, Dayanıklı Ev Aletleri, Akaryakıt ve İnşaat sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
GENEL MÜDÜR / YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Ümit PAMUKÇU; Unilever bünyesinde Ulusal Zincir Mağazaların Satış ve Pazarlama yönetimini gerçekleştirdi. Akabinde 2003-2009 yılları arasında Çukurova Holding bünyesinde, KVK Teknoloji Ürünleri Ticaret A.Ş.’de uzun yıllar teminatlı bayilerin aylık ortalama 20.000.000 Euro'luk Satış ve Risk yönetimini gerçekleştirdi. İnşaat Sektöründe Kentsel Hizmetler Yapı ve San.Tic.A.Ş ‘de Sinpaş Projelerinin 2.El Satış Koordinasyonunu sağlayarak Stratejik Pazarlama alanlarında çok yönlü Kariyer yapma şansı buldu.

GÜNCEL HABERLER

HAKKIMIZDA
Turizm, Otomotiv, Dayanıklı Ev Aletleri, Akaryakıt ve İnşaat sektörlerinde 50 seneyi aşkın ticari tecrübeye sahip PAMUKÇU GROUP YAPI SAN.TİC.A.Ş. iştiraki olan Aile bireylerine ait “PAMUKÇUOĞLU iNŞAAT” ve “PAMUK YAPI” firmalarımız Mersin, İzmir ve İstanbul illerinde “Butik İnşaat Projeleri” üreterek Profesyonel Ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.
MİSYON ve VİZYON
KALİTE POLİTİKAMIZ
Ülke ekonomisine katkıda bulunabilecek şekilde topluma ve çevreye karşı sorumluluklarının bilincinde, sürdürülebilir gelişmeyi yaşam şekli yapan, Faaliyet göstermiş olduğumuz İnşaat sektöründe müşterilerimize en yüksek faydayı sağlayacak hizmetleri en iyi şekilde sunmak ve sürekli müşteri memnuniyetini sağlamaktır.
İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ
"Pamukçu Grup" göstermiş olduğu tüm faaliyetlerinde insanı en değerli ve vazgeçilmez varlığı kabul eder.
Geleceğinizi Şekillendirin: Gayrimenkul Yatırımı ile Finansal Güvence Sağlayın
Günümüzde, emlak yatırımı yapmak sadece bir ev sahibi olmanın ötesine geçiyor. Gayrimenkul yatırımı, sadece konforlu bir ev sağlamakla kalmaz, aynı zamanda geleceğinizi şekillendirmenin bir yolunu sunar. Sizi finansal güvenceye götüren bu yolda adım atın ve yatırım portföyünüzü güçlendirin.
Türkiye'den Dünyaya Yolculuk
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), sektördeki yatırım fırsatlarını teşvik etmek
Konut Satış İstatistikleri, Temmuz 2023
Türkiye genelinde konut satışları Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %16,7 artarak 109 bin 548 oldu.
Konut Satın Alma Rehberi: Tercihlerinizi Şekillendiren Unsurlar
Konut satın alma sürecinde doğru kararı vermek, yaşam tarzınızı ve geleceğinizi etkiler. İşte konut tercihlerinizi belirleyen unsurlar ve bu önemli kararı verirken göz önünde bulundurmanız gereken faktörler
Çekmeköy Bölgesi Hakkında
Çekmeköy, İstanbul Anadolu Yakası'nda bir ilçedir. Önceden Ümraniye'ye bağlı bir belde belediyesi olan Çekmeköy İlçesi, 2009 yılında;
Sancaktepe Bölgesi Hakkında
Sancaktepe, İstanbul Anadolu Yakası'nda bir ilçedir. 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Güneyinde Kartal, güneybatısında Maltepe, batısında Ataşehir ve Ümraniye,
Sinpaş Yapı
Sinpaş Yapı, Türkiye’nin en köklü inşaat ve gayrimenkul kuruluşlarından biri olarak, tam 43 yıldır doğayla ve çevreyle barışık,
Sinpaş Ege Boyu
İstanbul’un hızla gelişen merkezlerinden Sancaktepe’de konumlanan EgeBoyu, konut sahiplerine şehrin ortasında lavantalardan oluşan yeşil bir Ege karması sunuyor.
Sinpaş KELEBEKIA
1972 yılında Edward Lorenz tarafından öne sürülen teoriye göre; "Afrika'da kanat çırpan bir kelebek, Amerika'da fırtına yaratır".
Sinpaş Aydos Country
Sinpaş Aydos Country İstanbul Anadolu yakasında bir cennet...Sancaktepe’de, İstanbul’un en yüksek noktasında bir cennet…
Akasya Acıbadem Hakkında
182 bin metrekare arsa üzerine kurulan Akasya Acıbadem'in tamamlanan Akasya Koru ve Akasya Göl etaplarından biri 39,
Sinpaş Lagün
Lagün Denizden dar bir kordonla ayrılmış sığ göllere denir. Nehirlerin taşıdıkları kum ve molozlarla körfez ağzını kapamaları, yahut denizin taşıdığı çeşitli maddelerle körfez önüne kendiliğinden bir set çekmesiyle oluşur.
Aqua City 2010
Su temalı projeleriyle öncü olan, yaşam ve yatırım değerini yükselten Sinpaş, Aqua City 2010 ile şehir içinde yaşamanın doğadan uzak kalmayı gerektirmediğini ispatlıyor. İçindeki gölün çevresinde,
Emlak Yatırımlarında Bilinçli Adımlar: Gayrimenkul Piyasası ve Ekspertiz
Hepimizin emlak danışmanlarına sıkça sorduğumuz sorular arasında yer alır şu cümle; rayiçler ne durumda acaba?
Eşyalı mı Eşyasız mı? Kiralık Daire Seçiminde Doğru Tercih Nasıl Yapılır?
Günümüzde kiralık daire seçenekleri arasında en yaygın karşılaştırma, eşyalı mı eşyasız mı tercihi etrafında dönüyor. Bu karar, yaşam tarzınız, ihtiyaçlarınız ve konfor beklentilerinizle doğrudan ilgilidir. İşte bu önemli kararı verirken göz önünde bulundurmanız gereken kilit faktörler:
İskan nedir?
Yapı kullanım izni ve oturma izni olarak adlandırılan İskan, aynı zamanda ruhsatlı binanın ruhsat ve eklerine en uygun şekilde yapıldığını da gösteren bir belgedir.
Emlakta Doğru Adres: Kolay, Karlı ve Güvenilir İşlem Nasıl Olur?
Emlak alım-satım veya kiralama süreci, birçok kişi için karmaşık ve belirsiz bir deneyim olabilir. Doğru fiyatı bulmak, güvenilir bir kiracı veya alıcı seçmek, yatırım yaparken en doğru tercihi yapmak; tüm bu kararlar, uzman bir rehberlik ve çözüm odaklı bir yaklaşım gerektirir.
Kanal İstanbul Projesi
Ev alırken ya da yatırım planlarken dikkat edilmesi gereken konuların başında o evin, konutun ya da projenin konum ve ulaşım imkanları olduğunu belirtmiştik.
İstanbul’da gayrimenkul alım ve satımında en hareketli ilçeler
İstanbul’da gerek inşaat projeleri gerekse de gayrimenkul yatırımları her geçen gün artıyor. Bu da emlak sektörünün hareketlenmesine yol açıyor.
Ev almayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken konular
2018 yılında da emlak sektörü geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi hareketli geçecek gibi duruyor. İnşaat firmaları her geçen gün yeni bir proje ile karşımıza çıkıyor.
Evinizi hızlıca satmak istiyorsanız...
Burada en önemli konu eviniz için doğru satış fiyatını belirlemek...
Yeni ev alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Yeni ev alırken kafamızdan milyonlarca soru geçer. Doğru fiyat mı? Bu bölge yeteri kadar değerlenir mi?
Çekmeköy’de ev satışını hızlandıracak konular
Çekmeköy İstanbul’da emlak piyasasının en hareketli olduğu ilçelerden birisi.
Evini satmak isteyenlerin yaptığı sık hatalar
Ev satışı tıpkı bir iş planlaması gibi ön hazırlık yapılması gereken doğru analizler yaparak doğru stratejileri kurgulayarak hayata geçirmeniz gereken bir süreç.
Evinize değer katmak istiyorsanız
Evinizi değerinde satmak ve kar elde etmek sizin elinizde sadece bazı noktalara dikkat etmeniz yeterli.
Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Etkili bir Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı öncelikle güven sunmakla başlar. Doğru analizler yaparak hem satıcı hem alıcı açısından bakabilmelidir.
Bölge Uzmanı Emlakçı ne demektir?
Hepimiz bir ihtiyacımız olduğunda konu her ne ise işinin ehli kişilerden destek alarak sorunumuzu çözmek isteriz.
Borsa Yatırımları
Borsa yatırımı, gayrimenkul yatırımına veya başka herhangi bir yatırıma kıyasla bazen çok daha hızlı değer kazanabildiği gibi piyasa şartlarına da bağlı olarak ciddi dalgalanmalar göstererek büyük zararları da beraberinde getirebiliyor.
Farklı düşünün, farklılaşın
Hepimizin amacı hatırlanmak. Hatırlanabilmek için farklı şeyler yapmaya çalışıyoruz ama gerçekten farklılaşabiliyor muyuz?
Müşteri sadakati
Eski müşterilerinizi yeniden kazanmak veya çalıştığınız müşterileri sadık müşterileriniz haline getirmenin temeli onları ilk hizmetinizde nasıl etkilediğinizde saklıdır. Yaptığınız tüm pazarlama yatırımlarını bir kenara bırakın asıl önemli olan müşterinize gösterdiğiniz ilgi ve alakadır.
Sinpaş Köyceğiz Projesi Hakkında
Sancaktepe'de inşa edilen Sinpaş Köyceğiz projesinde 1+1'den 4+1'e kadar farklı daire seçenekleri sıralanıyor.
Gayrimenkul Değerlemesi hakkında
Herkes gayrimenkulünü en yüksek fiyattan satmak ister. İyi bir gayrimenkul danışmanı satılması mümkün olmayan ancak ev sahibini memnun edecek fiyata ok dememelidir.
Dekorasyon önerisi
Orta sehpa seçimi hem tarzınızı belirler hem de işlevselliği ile hayatınızı kolaylaştırır. Geniş salonlarda ağır modeller, dar salonlarda dayanıklı cam ve metal tasarımlar kullanılabilir. Ancak esas olan mekanda dekorasyonla bütünlük oluşturmasıdır.
Türkiye’de vatandaşlık almak için yeni düzenleme
Türkiye’ye daha fazla yabancı yatırımcı çekmek ve konut satışlarını artırmak amacıyla yeni bir düzenlemeye gidiliyor.
Gayrimenkul sektörü hakkında
Avrupa'nın geleceği en parlak gayrimenkul pazarlarından biri olan Türkiye için emlak pazarlarında sıklıkla kullanılan
İkinci el konut satarken danışmanlık almanın önemi
İkinci el konutunuzu satarken, doğru fiyat koymak yatırımın karlılığı ve projenin geleceği için çok önemli.
İkinci el konut satarken danışmanlık almanın önemi
İkinci el konutunuzu satarken, doğru fiyat koymak yatırımın karlılığı ve projenin geleceği için çok önemli.
Forbes Dergisi Yatırım Değeri En Yüksek Projeyi Açıkladı!
Forbes Dergisi, Ekim 2017 sayısında İstanbul’daki gayrimenkul piyasasını mercek altına alan detaylı bir araştırma sonucu yayınladı.
Terör örgütü çukur siyaseti izledi
Bakan Özhaseki yaptığı konuşmada Doğu ve Güneydoğuda yaşanan terör olaylarına ve zarar gören, yıkılan binalara da değindi. Bakan Özhaseki
“2030 yılına kadar İstanbul’da büyük bir deprem olabilir”
Ülkemizdeki deprem gerçekliği konusuna da değinen Bakan Özhaseki, Türkiye’nin yüzde 42’sinin deprem kuşağında olduğunun bilinmesi gerektiğini ve bu gerçekliğin hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız
Kentsel Dönüşüm
Fikirtepe’de süren kentsel dönüşüm hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, İstanbul İl Müdürlüğü olarak sorunun tek tek ve ada ada çözümü için bir çalışma başlattıklarını söyledi.
Belediyelere kentsel dönüşüm desteği
Kentsel dönüşümle ilgili Belediyelere finans desteği sağlayacaklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki sözlerini şöyle sürdürdü:
2018 kentsel dönüşüm hedefi: 500 bin konut!
İstanbul’da 250 bin, Anadolu’da 250 bin olmak üzere toplam 500 bin konut kentsel dönüşüm kapsamında yenilenecek.
İnşaat sektörü
Genel ekonominin 2017’nin ilk yarısında yüzde 5,1, inşaat sektörünün ise yüzde 6,4 büyüdüğüne dikkati çeken Turan, toplam inşaat harcamalarının da bu yılın ilk yarısında 252,6 milyar lirayı bulduğunu vurguladı.
TOKİ’nin 2023 hedefi 1 milyon 200 bin konut
TOKİ Başkanı Ergün Turan, 2023’e kadar 1 milyon 200 bin konut hedeflerini belirtti.
Ev değiştirmeniz için nedenler
Ev taşımak manevi ve maddi anlamda oldukça zor bir süreçtir. Tanıdık bir çevreden ayrılıp farklı bir yere taşınmanın manevi anlamda birçok zorluğu var.
Emlak sektöründe sosyal medyayı doğru kullanma yöntemleri
Facebook’un hakkınızda bölümüne anahtar kelimeler ya da cümleler yazın. Örneğin anahtar kelime olarak Çekmeköy fırsat satılık daire kullanırsanız,
İstanbul’da en çok satılık daire aranan ilçeler
İstanbul’da en çok daire aranan ilçeler arasında Beylikdüzü, Esenyurt, Pendik, Ümraniye ve Çekmeköy geliyor.
Emlak sektörü doğru sektör
Bir işe girerken doğru bir sektörde yer aldığınızdan emin olun. Doğru sektörde olmak, iş başarısını çok cidii etkileyen bir faktördür.
Emlak ofisi dekorasyonu
İyi bir firmanın emlak franchise ı olduğunuzda iş kurma sürecinde iş ile ilgili eğitim ve benzeri destekleri elbette alırsınız.
Emlak danışmanlığında Franchising
Emlak danışmanı olmak istiyorsanız ve bu işe bir adım önde başlamak istiyor, başarılı ekiplerin tecrübelerinden faydalanarak yapılan hataları tekrarlamdan işinizde hızla ilerlemek istiyorsanız size önerimiz emlak franchise ı olmanızdır.
Emeklilik hayali gayrimenkul danışmanlığı
Kurumsal hayattan kendi işine geçmek isteyen ya da emeklilik sonrası bir iş yapmak isteyen ya da sıfırdan kendi işini kurma hayali ile hareket edenlerin aklına gelen ilk seçenek gayrimenkul danışmanlığıdır yani emlak sektörüdür.
Gayrimenkul Danışmanlığının Önemi
Gayrimenkullerin her zaman insanlar için en önemli yatırım aracı olması ve ekonominin de büyümesi ile birlikte, bu alanda destek sağlayan kişilerin varlığının önemi de her geçen artmaktadır.
Ekspertiz ve Eksper Kavramları
“Eksper” kelimesi, bir alanda veya konuda uzman, kendisini yetiştirmiş , ilgili olduğu konuya hakim ve bilgisine danışılan kişi anlamına gelmektedir.
Gayrimenkul Yatırımı Yaparken dikkat edilmesi gereken konular
İyi bir gayrimenkul yatırımı, yalnızca iyi pirim yapabilecek bir gayrimenkulü bulmak değil, aynı zamanda yasal olarak da sorunsuz bir gayrimenkul bulmak anlamına gelmektedir.
Gayrimenkul Satın Alırken Dikkat
Satın almayı planladığınız gayrimenkulünüzün bağlı bulunduğu resmi kurumlardaki durumu ile ilgili muhakkak araştırma yapmanızı öneririz.
Yatırımlarınızda doğru kararlar alabilmek için
Yatırımlarınızda doğru kararlar alabilmek için dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de proje çevresindeki benzer nitelikteki oturuma hazır konutların fiyat araştırmasıdır.
Maketten Ev Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Son zamanlarda ne kadar çok hayal satın alındığının farkında mısınız? Bomboş bir arazide size oyuncak maketten sunulan yaşam biçimini ve evlerini atın alıyoruz.
Net ve brüt metrekare arasındaki fark nedir?
Bir konut satın alırken veya kiralarken metrekaresi hepimiz için önemlidir. Brüt metrekarelere baktığınızda çok yüksek rakamlar dile getirilirken bir de bakmışsınız net metrekare konuşulmaya başlayınca rakamlar neredeyse yarıya düşmüş.
İstanbulun Hangi Yakasında Konut Projeleri Daha Hızlı
İstanbul’daki konut projelerinde iki yaka arasında epey bir fark var. İstanbulda Konut Projeleri İstanbul Anadolu yakasında daha hareketli.
İstanbul’da Yatırımlık Ev Nereden Alınır?
Oturmak için ev satın alırken daha ziyade sağlam ve kullanışlı olmasına dikkat edilirken yatırımlık konut satın alırken ise dikkat edilmesi gereken faktörler çok daha farklıdır.
2018 Yılında Emlak Yatırımı İçin En Cazip Ülkeler Hangileri Olacak?
Amerika’nın en prestijli yatırım danışmanlığı şirketleri arasında yer alan Live and Invest Overseas 2018 yılında emlak yatırımı yapmak isteyen müşterilerine önerdiği 9 ülkenin ismini açıkladı.
Türkiye Sakin Şehirler Listesi
Cittaslow birliği tarafından belirli kriterlerin değerlendirilmesi sonucu verilen sakin şehir unvanını ülkemizden ilk olarak Seferihisar almaya hak kazanmıştı.
Jet Sosyete İstanbul’da Mı Çekiliyor?
Evet, Jet Sosyete dizisi İstanbul’da çekiliyor. Dizinin büyük bir bölümü set ekibi tarafından özenle kurulan ve Jetset Konutları olarak isimlendirilen plato üzerinde çekiliyor.
Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor?
Ay Yapım tarafından seyircilerin beğenisine sunulan Çukur dizisi her geçen gün hayran sayısını arttırmaya devam ediyor.
İstanbullu Gelin Dizisi Nerede Çekiliyor?
Star Televizyonunda ekranlara gelen İstanbullu Gelin dizisi her geçen gün izlenme oranlarını yükseltmeye devam ederken diziye olan ilgi de aynı oranda yükseliyor.
Tapu Harçlarını Rayiç Bedelden Göstermek Yasak mı?
Rayiç bedeller 4 senede 1 güncellenir. Devletin tapudan aldığı harç hiç de hafife alınacak bir düzeyde değil. Daha önce rayiç bedellerin biraz üzerinde tapu harcı ödenmesine göz yumuyordu.
Maliye Bakanlığı Ceza Oldu Yağdı, Tapu Oyununa Rekor Ceza!
Bilindiği üzere ülkemizde gerçekleştirilen tapu devir işlemlerinden belirli oranlarda tapu harcı tahsil edilmektedir. Tapu harcı ise beyan edilen tutar üzerinden hesaplanmaktadır.
Prefabrik Evler Hakkında
Prefabrik evde kullanılan malzemenin kalitesi ömrünü de belirlemektedir.
İnşaat Sektöründe Konut Satışları Ne Durumda?
Türkiye İstatistik Kurumu inşaat sektörüne ilişkin yeni verileri açıklamayı sürdürürken açıklanan her veri inşaat sektörünün yaşadığı gelişmeleri de gözler önüne seriyor.
2018 Mart İşyeri Kira Artış Oranı
İşyeri kira sözleşmelerinde uygulanan zam oranı için belirlenen bir rakam bulunmamaktadır. Çünkü kira sözleşmelerinde uygulanan zam için sözleşme serbestisi uygulanmaktadır.
Türkiye’nin En Pahalı ve En Ucuz İlleri Açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre İstanbul’da yaşamak Türkiye ortalaması dikkate alındığında yüzde 14.8 daha pahalı.
2018 Yılında Gayrimenkul Piyasası Nasıl Olacak?
2018 yılında gayrimenkul yatırımı yapmak ya da konut sahibi olmak isteyenler; piyasanın hangi durumda olacağını, ne gibi yeniliklerin söz konusu olacağını bilmelidir.
Gayrimenkul Danışmanı Ne İş Yapar?
Gayrimenkul danışmanı; emlak ve diğer gayrimenkullerin alım satımı veya kiralanmasından sorumlu kişidir.
5. Gayrimenkulde komisyon oranları netleşiyor
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, reform paketinin ayrıntıları ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İkinci el otomotiv yönetmeliğini tamamladık. Başbakanlık’ta, inceleniyor. Emlak taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik t
İkinci el konut ve ikinci el otomobil pazarları
İkinci el konut ve ikinci el otomobil pazarları için hükümet radikal değişikliklere hazırlanıyor.
İnşaatta ciro ..
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi 2017'nin son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,4 düştü.
Konut desteği artıyor!
Konut sektörünün beklediği destek düzenlemesi TBMM'de kabul edildi. Kanunla, vatandaşlara konut desteği artırılıyor.
Konut desteği artıyor!
Konut sektörünün beklediği destek düzenlemesi TBMM'de kabul edildi. Kanunla, vatandaşlara konut desteği artırılıyor.
Emlak
Emlak komisyonculuğu mesleği ile uğraşan kimse.
Tapu İşlemleri Sırasında Gerekli Evraklar Nelerdir?
Evinizi doğru maliyetle doğru yerden doğru fiyata satın aldınız. Hayırlı ve uğurlu olsun. Şimdi sıra geldi tapu işlemlerine. Öncelikle satış işlemi için randevu almanız gerekiyor.
Konut alırken konut kredisi başvurusunda bulunacaksanız...
Bankaların Kredi Seçeneklerini Karşılaştırın, maliyetlerinizi doğru öğrenin sadece faiz oranına değil tüm masrafları birlikte değerlendirin.
Ev Seçiminin Yapılmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Alacağınız ev için ayırabileceğiniz bütçenizi doğru belirleyin. Aklınıza yatan tüm ev seçeneklerini Bulunduğu konum, Fiyatı,Büyüklüğü,Bulunduğu katı,Ulaşım imkânları, açısından detaylı değerlendirin.
Hangi özellikler konutların değerini artırır?
Almak istediğiniz evin merkezi konumda bulunması, ulaşım olanaklarının zengin olması, yeni olması, dairenin güney cephede olması , dairenin ön cephede yer alması, dairenin en üst ya da en alt değil ara katta yer alması, binada asansör bulunması, manzaraya sahip veya önünün açık olması, önünün ilerde de kapanmayacak olması, ortak sosyal alanların olması değerini belirlemek ya da ilerleyen dönemlerde değer kazanması için önemlidir.
Alacağınız Evin Gerçek Değerini nasıl bulabilirsiniz?
Almak istediğiniz evin gerçek değerini bulmanın iki yolu vardır. Alacağınız evin aylık kira getirisi üzerinden hesap yapmak birinci alternatiftir.
İkinci el konut alımında dikkat edilmesi gereken konular
Eğer peşin fiyatını ödeyerek konut satın alamıyorsanız alacağınız ikinci el konutun krediye uygun olup olmaması önemlidir.
Gayrimenkul yatırım ortaklıkları ne iş yapar?
Gayrimenkul yatırım ortaklığının amacı, getiri potansiyeli yüksek gayrimenkullere, gayrimenkule dayalı projelere yatırım yapmak, portföyündeki gayrimenkullerden kira geliri ve gayrimenkul alım satım kazancı elde etmektir.
İstanbul’da Kısa Vadede Değerlenmesi Beklenen Bölgeler
Arsa yatırımı, kısa vadede yüksek kazançlar getiren bir yatırım değildir. Arsa yatırımı yapan yatırımcının sabırlı olması gerekir. İstanbul’da arsa yatırımı yapmak son yıllarda çok maliyetlendi.
Bitcoin Nedir?
Bitcoin, herhangi bir resmi kurumla ilişkisi olmayan sanal bir para birimidir. Son zamanlarda Bitcoin ciddi bir yatırım aracı haline geldi.
Neye Yatırım Yapmalı?
Yatırım yapmak için ayırdığınız paranın miktarına göre çok çeşitli yatırım yolları seçilebilir. Ne kadar sürede yatırımınızdan kar elde etmek istediğiniz, elinizdeki paranın miktarı, ne kadar sürede geri dönüş beklediğiniz gibi unsurlar yatırım şeklinizi etkileyecektir.
Arsa yatırımı hakkında
Arsa, arazi ve tarla gibi yatırımlar genelde uzun vadeli yatırım olarak görülmektedir. Arazi yatırımlarında esas olan getirinin yüksek olmasıdır.
Ofis alırken nelere dikkat edilmeli?
Yatırım denilince akla gayrimenkul yatırımı kadar ofis, dükkan, iş yeri gibi yatırımlar da gelmekte. Ofis alırken de yine en önemli unsurun konumdur. iş merkezlerine yakın olan şehir merkezlerinde olan ofisler her zaman daha fazla kazanç getirir. Her fiyat skalasında ofis bulabilirsiniz.
Gayrimenkul (Emlak) Yatırımında Nelere dikkat etmelisiniz?
Eğer gayrimenkul alımıyla ileriye dönük olarak, uzun vade de ciddi gelir elde etmeyi düşünüyorsanız bazı konulara dikkatinizi çekmek isteriz.
Günümüz emlak, konut, gayrimenkul piyasası
Eskiden konut dediğimizde aklımıza sadece apartman dairesi gelirdi ancak bugünlerde inşaat sektörü o kadar gelişti ki hem yapılan inşaatların kalitesi hem de tazrları değişti.
Birikiminiz varsa akla gelen yatırım araçları nelerdir?
Paramı ne şekilde değerlendirebilirim diye düşündüğünüzde akla farklı yatırım araçları gelebilir. Örneğin şöyle bir düşünüp sıralamak istesek altın, döviz, mevduat, hisse senedi, repo, yatırım fonu, emlak gayrimenkul alımı, arsa yatırımı, likit fon, devlet tahvili, BES aklımıza ilk etapta gelen yatırım araçlarıdır.
Paranızı en iyi nasıl değerlendirebilirsiniz?
Bunca yıl çalıştınız keyfinizden ödün verdiniz ve geleceğiniz için para biriktirdiniz. Elbette bu parayı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsunuz.
Ev Satma İpuçları ve Fikirler
Çoğu emlakçı, temyiz yoluna ve iyi bir sebebe dayanarak çok fazla önem vermektedir. İnsanlar evin dışardan bakma şeklini beğenmiyorlarsa, muhtemelen evlerini ziyaret etmek için randevu almazlar. Bu en iyi uygulamaları kullanarak daha fazla potansiyel alıcı çekin:
Top 25 Emlak Blog Seçtikleri
Kalite standartlarımız açıkça belirtildiği gibi, hem konut hem de ticari gayrimenkul pazarlaması için en iyi 25 emlak bloğu:
En İyi 25 Emlak Blogunu Derecelendirmek için Kullanılan Kriterler
Peki, bir blog ne kalanı arasında öne çıkıyor? Aşağıdaki 25 gayrimenkul pazarlama blogu, iyi yazılmış makaleler, talimatlar, tavsiye ve / veya eğlenceli bilgiler gibi kaliteli içerik de dahil olmak üzere bir dizi faktöre dayanılarak seçilmiştir; videolar gibi ücretsiz araçlar,
Renklerin anlamı
Renklerin bireylerin hayatları üzerinde bıraktığı etki yadsınamaz. Renkler hepimizin bedensel ve ruhsal sağlığını doğrudan etkiliyor bu sebeple evinizde kullandığınız renklere önem vermenizi öneriyoruz.
Feng Shui
Çince'de rüzgar ve su anlamına gelen Feng Shui, doğada var olan yaşam enerjisinin mekanlarda nasıl harekete geçirileceğini ve dengeleneceğini gösteren bir öğretiler bütünüdür.
Çok ufak dokunuşlarla değişiklik yapabilirsiniz
Bir odaya girdiğinizde gözünüze ilk çarpan bölgeye odak noktası deniyor. Bunu sağlamak için de elbette dikkat çekici bir renk ya da obje ile odak noktası olmasını istediğimiz yeri vurgulamamız gerekiyor.
Mutfağınız küçükse tüyolar
Dikkatli bir planlama ve akıllı bir tasarım ile tüm gerekli unsurları bir araya toplayan işlevsel ve pratik bir mutfak inşa etmek her zaman mümkündür.
Mutfak tasarımı için gerekenler
Geçmişte mutfaklar her ev için sıfırdan inşa edilirdi. Bugünse önceden tasarlanmış hazır mutfaklarla çok daha uygun maliyetle son derece şık ve tarz bir mutfağa sahip olabiliyorsunuz.
Deri mobilya istiyorsanız…
Deri mobilya oldukça iddialı bir seçim. Deri takımların dizaynları pek minimal olmadığı için küçük salonlarda takım olarak kullanılması zor.
Mobilya seçimi tüyoları
Ev dekorasyonunu oluştururken sık sık yenileyemeyeceğimiz zemin döşemelerinde, doğru seçimi yapmak önemli.
Perde kullanımı hakkında
Evinizin havasını perdelerinizle değiştirebilirsiniz. Her odada farklı bir konseptte belirleyeceğiniz perdelerle farklı bir atmosfer katabilirsiniz.
Halı kullanmanın İpuçları
Halınızı koltuk takımıyla simetrik yerleştirin. Odanın şekli kareyse oval ya da kare bir halı, dikdörtgense dikdörtgen halı uygun olacaktır.
Halının farklı kullanım alanları
Post ları, küçük kilimleri, ipel halıları yerde kullanmanın dışında duvarda dekoratif malzeme olarak da kullanabilirsiniz.
Halı kullanımı hakkında
Ev dekorasyonunda halı kullanımını ön plana çıkarmak isteyenler ve dekorasyonda ana unsurlardan biri olarak konumlamak isteyenler oval halı modeli tercih edebilir.
Seçtiğiniz eşyaların kalitesine özen gösterin!
Özellikle çocuklu bir aileyseniz ve çocuklarınızın yaşı henüz küçükse mobilyalarınız sıkça devrilecek, darbe alacak ya da birçok yiyecekle tanışacak anlamına gelir.
Dekorasyon tüyoları
Salon ve oturma odası dekorasyonu tasarlarken duvar renginden başlayarak mobilyalara avizelere, halılara, aksesuarlara ve birçok detaya ayrı ayrı önem vermek gerekiyor.
Sehpanıza önem verin
Orta sehpa seçimi hem tarzınızı belirler hem de işlevselliği ile hayatınızı kolaylaştırır. Geniş salonlarda ağır modeller, dar salonlarda dayanıklı cam ve metal tasarımlar kullanılabilir. Ancak esas olan mekanda dekorasyonla bütünlük oluşturmasıdır.
Yaz demek
Yaz demek artık bahçede, balkonda daha fazla vakit geçirmek demek.
Kokunun önemi
Çevremizdeki kokular, zihnimiz için önemli bir uyaran. Dikkat ediyorsanız bugünlerde birçok önemli marka tüm mağazalarında kendileri için yaratılmış bir koku kullanıyor.
Minimal Dekorasyonlar
Minimalist dekorasyonlar sadece şehirlerde değil, sahil ve kır evlerine de yayılıyor. Sakin ve huzurlu mekanlar yaratmak ruh halimize de çok iyi gelir.
Country Tarzı evler
Serin, hafif, huzurlu, romantik, ferah ve şık! Country stil, Alaçatı evlerinin, Bozcada butik otellerinin, Cunda’daki Rum mimarileri.. Country stilde akla gelen dekoratif detaylar federal ayaklı beyaz ya da ceviz masalar, pastel tonlarda çiçekli, çizgili kırlentler, kumaş şapkalı abajur ve kıvrımlı beyaz çerçeveler.
Yaz geliyor
Yaz denilince aklımıza güneş, deniz, mis gibi çiçek kokuları gelirken dekorasyonda neler geliyor? İncecik hafif perdeler, incecik keten kumaşlar, doğayı evimize getiren dokular, hasır sepetler, maviler, beyazlar ve açık renkler...
Aynı renk kullanımında dikkat edilmesi gerekenler
Örneğin bir duvarda, duvar boyasıyla birebir aynı renk mobilya kullanmak, muhteşem bir uyum ve derinlik yaratabili.
Koyu renk duvar dekorasyonu
Eğer duvarlarda koyu renk kullanıyorsanız, eşyaları birer mücevher gibi ortaya çıkarmak kaçınılmaz hale geliyor.
Konutlara ek değer katan özellikler:
Almak istediğiniz evin çevresindeki emlak ofislerine çevredeki benzer evlerin metrekare (m²) başına fiyatlarını sormayı atlamayın.
Alacağınız Evin Gerçek Değeri Nedir?
Kira bedeline göre evin değerinin belirlenmesi, en basit ama en gerçekçi yöntemdir. Zaten herhangi bir varlığın fiyatı, o varlığın ilerleyen yıllarda sahibine kazandıracağı paranın bugünkü değeri olarak hesaplanır.
Finans Piyasalarında Başarı
Finans piyasaları günümüzde para biriktirmek ve para değerlendirmek isteyen kişilere birçok avantaj sunmaktadır.
Altın Yatırımı
Altının kazançlı olduğu süreç her iki yöne hareketlerde işleme girerek para kazanma olasılığınızı artıran piyasada talimat vermektir.
Forex Yatırım Stratejileri
Hareketli bir pazardan bahsederken, bunun değişkenlerinin zaman içerisinde pek çok insana fırsat sağladığını söylemek gerekiyor.
Gayrimenkul Satışında Emlak Ofisine Düşen Görevler :
Satılık gayrimenkulünsahibi ve emlak ofisi bir sözleşme düzenlemelidir ve bu sözleşmenin gerekliliklerini harfiyen yerine getirmelidir.
Konut Alımındaki Önemli Sorular
Konut alınacak şirketin sektördeki yeri, konumu nedir?
Emlak Ofis Seçimi
Satılık gayrimenkul sahibinin aradığı kriterlere uygun bir emlak ofisi bulması işleri daha da kolaylaştıracaktır.
Emlakçı İle Sözleşme Önemi
Emlakçı veya emlak ofisi mal sahibi ile sözleşme imzalamadığı takdir de hem emlak ilanını verecek olan mal sahibinin hem de emlak ofisinin mağdur olması gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu yüzden her iki tarafında mağduriyetini önlemek için emlak sözleşmesinin önemi oldukça fazladır.
Kira Gelir Beyannamesi
Kira gelir beyannamesi, Maliye Bakanlığı tarafından kira geliri elde edenler için, kira gelirlerini kolaylıkla denetleyebilmek için uygulamaya konulmuş bir projedir.
Arsa Alımı
Yatırım amacıyla bir arsa almak istiyorsanız, satılık arsa baktığınız şehir veya yöreyle ilgili gelişmeleri takip etmeniz gerekir.
En Uygun Konut Kredisi
Sürekli olarak çalıştığınız bankadan kredi almak sizler için daha uygun olacaktır. Bankalar sürekli çalıştıkları müşterilerini potansiyel risk olarak görmedikleri için kredi ücretlerinde ciddi indirime gidebilmektedir.
Konut Kredisinde Masraflar
Kredi işlem masrafı: Bankalar tarafından alınan genellikle komisyon veya dosya masrafı adı altında uygulanan ekstra ücrettir.
Tarla Yatırımı
Satılık tarla etrafında su havzası olup olmadığına mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle su havzası bulunmayan tarlalara koruma bandında bulunduğu için imar izni verilmemektedir.
Yabancı yatırımcılar ; ve Emlak
Türkiye son dönemlerde enflasyonu düşürerek güçlü bir ekonomi sağlamayı başarmıştır. Bunun yanı yabancı yatırımcıları ülkeye çekebilmek için inşaat sektör ünündeki gelişmelerde büyük önem taşımakta.
Şantiyelerde İş Güvenliği
Bir şantiyenin barınaklarında 11 işçinin yanarak can vermesi iş ve işçi güvenliği konusunu gündeme getirdi.
Tapu İşlemleri Online Olarak Başladı
Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi(TAKBİS) ile artık vatandaşlar tapu işlemleri için tapu dairelerine gitmeden sıra alabilecek, başka bir ilden veya ilçeden tapusunu vererek işlemleri gerçekleştirebilecek.
Zorlaşan Emlak Piyasası
Emlak piyasasının değer kazanması birçok kişiyi emlak sektörüne yöneltti. Özellikle piyasada çok sayıda bulunan kayıt dışı emlakçılar, kimi zaman gayrimenkul satış ve alışını yapan müşterileri kimi zaman ise ortak olarak çalışan emlak şirketlerini zor durumda bırakıyor.
Evinizin Dış Boyası Nasıl Yapılır?
Evinizin dış görünüşünü yeni gibi göstermek çok basit. İhtiyacın olan tek şey, şimdi ve yaz arasında biraz boş zaman. Evinizi bir günde yıkayabilir, bir haftasonuna hazırlayabilir veya birkaç hafta boyunca kaliteli bir boya yaparak bitirebilirsiniz
Taşınmanın Bedeli
İster şehir içinde ister ülke genelinde taşınıyor olun, taşınma kararının verilmesi ilginç olabilir. Fakat aynı zamanda belirsizlikle çevrili bir durum olabilir: Doğru kararı mı vereceğim? Çocuklarım yeni bir okula nasıl uyum sağlayacak? Yeni mahallemi sevecek miyim?
Gayrimenkül Danışmanlığı Nedir?Ne İş Yapar?
Emlak veya konut konut alım-satımı içerisindeki tüm işlemlerden sorumlu kişidir.Size optimal yatırım fırsatlarını sunarak sizin satın alabileceğiniz en iyi konut fırsatını sunmaktadır.
Emlakçı Seçiminde Bilinmeyenler
Kişiler konut almadan önce genelde yakın çevresindeki emlakçılara yönelirler.Emlakçı olmak genelde satış ve pazarlama bilgisine bağlıdır.Bir konut satmak önce herşeyden önemlisi müşterilerin çıkarlarını gözetmekten geçmektedir.
Kiralık Ev
Kiraların şu anda en yüksek olduğunu herkes biliyor. Kiralık konut talebi son birkaç yıl içinde kiraları yukarı çıkarttı.
Yatırım Amaçlı Satın Aldığınız Gayrimenküllerin Artıları ve Eksileri
Bir yatırım amaçlı gayrimenkul dikkate alındığında analiz edilmesi gereken birçok faktörden biri, satın alındıktan harcanması gereken masraflar.Bazen bu durum sadece güvenlik ve ısınma aidatları olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kentsel Dönüşüm Projesi
Kentsel dönüşüm projesi , fiziksel ve çevresel anlamda bozulmaya yönelen, ekonomik ve sosyal çöküşe geçmiş bölgelerin yıkılarak, yerine ekonomiyi canlandıracak, sosyal dengeyi bütünleştirecek ve içerisinde bulunulan durumu daha iyi konuma taşıyacak uygulamaların bir araya getirilmesi olarak tanımlanır.
Aqua City’de Yaşam
İnsan hayatı boyunca her zaman huzurlu ve rahat bir ev hayal eder.Kişiler yaşamlarını idame ettirebilmek için hep bunun için çalışır.
HABERLER Seeworld Gayrimenkul & Proje Yönetimi - HABERLER SEEWORLD GAYRİMENKUL PROJE YÖNETİMİ,haber, Seeworld, Gayrimenkul, Proje, Yönetim, Pamukçuoğlu, Pamuk, Yapı, Gayrimenkul, Portföy, umpa, mimari, tasarım, 2. el, ikinci el, Sinpaş, Ağaoğlu, Suryapı, Dap Yapı, Teknik Yapı, Egeboyu, Aqua City 2010, Lagün, Acıbadem, Kelebekia, Köyceyiz, Emlak, Daire, Site, Kooperatif, Villa, Yalı, Köşk, Kosk, Yali, Müstakil, Ev, Mustakil, Ofis, Fabrika, Otel, Restorant, Bina, Konut, Turistik, Tarla, Arsa, Satılık, Satilik, Devir, Devre, Mülk, Mulk, Apartman, Restoran, Plaza SEEWORLD GAYRİMENKUL PROJE YÖNETİMİ Seeworld Gayrimenkul & Proje Yönetimi - HABERLER, Seeworld, Gayrimenkul, Proje, Yönetim, Pamukçuoğlu, Pamuk, Yapı, Gayrimenkul, Portföy, umpa, mimari, tasarım, 2. el, ikinci el, Sinpaş, Ağaoğlu, Suryapı, Dap Yapı, Teknik Yapı, Egeboyu, Aqua City 2010, Lagün, Acıbadem, Kelebekia, Köyceyiz, Emlak, Daire, Site, Kooperatif, Villa, Yalı, Köşk, Kosk, Yali, Müstakil, Ev, Mustakil, Ofis, Fabrika, Otel, Restorant, Bina, Konut, Turistik, Tarla, Arsa, Satılık, Satilik, Devir, Devre, Mülk, Mulk, Apartman